Koupele

Koupele patří beze sporu mezi tradiční lázeňské procedury. Protože ale spousta z nás nemá čas a příležitost odjet do lázní, rozhodla jsem se, že tuto službu Vám nabídnu v mém salonu Míša.

Koupele mají na organismus velice blahodárný vliv. Teplá voda ( 34°C - 38°C) prohřeje celé tělo, prokrví tkáně, při čemž dochází k výrazně lepšímu zásobení živinami i kyslíkem a urychluje se také látková výměna, což napomáhá vylučování odpadních látek. Koupel v teplé vodě rovněž uvolňuje svaly i klouby a zmírňuje tak bolesti a při výčtu pozitiv nelze vynechat ani příznivý vliv na duševní uvolnění a celkovou relaxaci. Koupele působí také aromaterapeuticky.

Výše zmíněné pozitivní účinky na lidský organismus jsou dále podpořeny přísadami do koupelí.

Nabízím zde olejové bylinné koupele, které obsahují přísady vysoce cenných éterických olejů. Dále můžete využít koupele rašelinové, solné a koupele ze sušených bylin.

V případě bylinných koupelí se ve vodě rozpouští rostlinné přísady, nejčastěji éterické oleje. Každá rostlina působí na lidský organismus odlišným způsobem, některé koupele jsou proto vhodné k povzbuzení, jiné naopak k relaxaci a uvolnění. Na zklidnění a proti nespavosti se využívá velice často meduňka nebo levandule, při zánětech a krvácivých stavech řebříček, protizánětlivé účinky má například tymián, který rovněž podporuje zažívání, na problémy s pocením vyzrajete přidáním šalvěje a na zlepšení koncentrace je vhodný rozmarýn. Zmínit můžeme také extrakt jedle, který se aplikuje v případě bolestí a poruchách prokrvení, či jírovec, který pomáhá při potížích s křečovými žilami. Bylinky nám pomáhají při nejrůznějších zdravotních potížích, ale zároveň je vhodné je používat jako prevenci proti nemocem, fyzické i psychické únavě a ke zvýšení odolnosti organismu.

Rašelinové koupele využívají léčivých účinků rašeliny, dodávají tělu minerální látky stejně tak jako solné koupele, obohacené o stopové prvky. Při koupelích jsou tyto látky vstřebávány pokožkou a dochází tak k obnovení jejich rovnováhy v organismu.

Koupel si můžete užít i v hydromasážní vaně. Vodní masáž je proud vody směšované se vzduchem působící mechanicky na lidský organismus v několika směrech. Drobné bublinky spolu s vodou masírují měkké tkáně, napomáhají k prokrvování svalů, zlepšení krevního oběhu a zmírňují svalové křeče.Voda z vany je nasávána sacím košem a pomocí čerpadla je vháněna zpět speciálními tryskami, které lze nasměrovat na cílové partie. I zde si můžete vybrat z olejových bylinných přísad, rašeliny a solí.

 Koupele trvají 20min. a k relaxaci je možné objednat bylinkový čaj. Po koupeli následuje 20min. odpočinek. Blahodárně na organismus působí již první koupel. Pokud vyžadujete dlouhodobý efekt, je třeba koupele opakovat denně či obden v celkovém počtu alespoň 10.

Jako přirozené pokračování můžete zvolit masáž dle domluvy.