Krakonošovy bylinné koupele    
Ceník koupelí  
Heřmánková Je to bylinka, která má nejlepší zklidňující účinky na světě. Má protizánětlivý a změkčující účinek, také protialergický. Užívá se při zánětech sliznic, zlepšuje a urychluje regeneraci tkání, při revmatismu a neuralgických bolestech, při popáleninách a otocích, kožních problémech, pocení nohou a při nervovém podráždění. Koupel je nevhodná pro těhotné ženy!!
Borovicová Má vzpružující, antiseptické, desinfekční vlastnosti.Léčebně působí na vnitřní orgány při napařování těla. Její protizánětlivý a antiseptický účinek, ulehčuje vykašlávání, rozpouští hleny,rozšiřuje periferní cévy, vyvolává prohřátí pokožky. Proto se užívá při revmatismu, lumbalgiích, neuralgických bolestech, při léčbě kožních ekzémů. Pozor ne však na otevřené rány.
Březová Březová koupel mimořádně prospívá ledvinám bez vedlejších účinků. Je vhodná pro povzbuzení jejich činnosti, v době kdy jsou oslabené, těhotenství nebo při detoxikačních kůrách. Má všeobecně příznivý vliv na pokožku(chronický ekzém, špatně se hojící rány) a výborně se osvědčila proti celulitidě a pomáhá předcházet tvorbě strií. Březová koupel je rovněž účinnou pomocí při otocích. Má protirevmatický, antiseptický a protizánětlivý účinek, odstraňuje křeče hladkého svalstva. Užívá se při nadměrném vypadávání vlasů.
Kopřivová Zlepšuje základní látkovou výměnu, zjemňuje pokožku, má silný proti-krvácivý a silný protirevmatický účinek. Uživá se při svalovém a kloubním revmatismu, artritidě.  Dodává lesk vlasům, omlazuje. Stimuluje dýchání při astmatu. Stimuluje epitelizaci ran a jejich granulaci. Pomáhá k odstranění únavy a vyčerpanosti. Ideální je propojit tyto koupele s pitím kopřivového čaje. Detoxikuje.
Odtučňovací Směs odvádí z ledvin a ostatních částí těla přebytečnou sůl, která zadržuje vodu. Po 4 koupelích lze shodit až 1 kg váhy.
Při psychickém zatížení - směs bylin Působí zklidňujícím efektem na nervový systém, posiluje ho, působí lehce sedativně a spasmolyticky, lehce tonizuje nervovou soustavu při neurózách, tísních, psychovegetativním syndromu, nespavosti.
Při degenerativních onemocněních kloubů - směs bylin Příznivě působí při degenerativních onemocněních kloubů (artróza), myalgiích, neuralgiích, zvyšuje odolnost pojivových tkání.
Při revmatických onemocněních - směs bylin Dobrý účinek protirevmatický při bolestech kloubů, svalovém a kloubním revmatismu. Zlepšuje látkovou výměnu.
K regeneraci kůže - směs bylin Působí regenerativně na kůži s protizánětlivým účinkem, také má protialergický a mírně anestetický efekt. Urychluje hojení a epitelizaci kožních defektů.
Kaštanová koupel Má dobrý účinek protirevmatický, zlepšuje otoky při pohmožděních měkkých tkáních, podvrtnutích, ovlivňuje bolest svalů a klubů při revmatismu a arttrose, zlepšuje látkovou výměnu.
K zlepšení látkové výměny - směs bylin Působí na chronické onemocnění z porušené látkové výměny, podporuje pročišťování organismu. Napomáhá při léčení arttrosy, chronických jaterních onemocnění, dny, cukrovky a aterosklerose.
Máta, šalvěj Příznivě ovlivňuje průdušky a špatně se hojící rány.
Mateřídouška, třezalka Osvěžuje, posiluje žaludek, nervovou soustavu, působí příznivě na křečové žíly.
Koupel pro ženy - směs bylin Příznivě působí na nepravidelnou menstruaci a zánětlivá onemocnění.
Relaxační -  směs bylin Má zklidňující účinky, pomáhá při nervových onemocněních, revmatizmu a srdečních potížích.
Meduňková Uvolňuje napětí a uklidňuje