Těhotenská masáž

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období pro ženu. Je však známo, že každá žena prožívá těhotenství jinak. Oběvují se kromě jiného otoky nohou, únava a v neposlední řadě i bolesti zad a kloubů. Těhotenské masáže však tyto potíže zmírní, mají kladný vliv na psychický a fyzický stav budoucích maminek. Při této masáži zažijete maximální relaxaci a lépe se budete vyrovnávat se změnami ve Vašem těle během gravidity. Masáž odstraňuje napětí ve svalech a kloubech dané vyšší hmotností, pomáhá zmírňovat bolesti zad, zmírňuje stres, mírní známky napjaté kůže, snižuje zadržování tekutin v těle (otoky nohou).

Těhotenské masáže se provádějí až od druhého trimestru a je vhodné v nich pokračovat i po porodu, něž se tělo maminky dostane do normálu. Dle potřeb, přání a aktuálního stavu klientky se masírují záda, bříško, hýždě, horní a dolní končetiny. Samozřejmě, že jsou vynechaná místa, která jsou v těhotenství nevhodná.

Klientky jsou masírovány v leže na boku či zádech s podloženými koleny nebo v sedě a polohy se mohou v průběhu masáže měnit dle momentálních pocitů.