SM- Systém

 

SM- systém - spirální stabilizace páteře Metoda MUDr. Richarda Smíška

SM - systém, nebo-li stabilizace a mobilizace páteře je velice účinná cvičební metoda, při které dochází k obnovení porušené svalové rovnováhy. Uvolní se přetížené svaly, protáhnou se svaly zkrácené a propojí se do svalovách řetězců. Tím dochází k protažení páteře směrem vzhůru, aktivujeme břišní svaly a regenerujeme meziobratlové ploténky. Cvičení připraví naše tělo na optimální koordinaci a stabilizaci chůze, zbaví Vás bolesti zad a kloubů. Tato metoda se využívá při výhřezu meziobratlové ploténky a je velice účinná. Samozřejmě, že je nejlepší SM-systém cvičit jako prevenci. Metoda se opírá o 30 let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Běžným sedavým způsobem života si v sedě svaly zkracujeme, to se bohužel ale stává i u různých sportů, které jsou dělány jednostranným pohybem, nebo nesprávným způsobem. Při chůzi, běhu a sportu nás zkrácené svaly stlačují a tím ničí naše tělo. Dokonce sporty a cvičební programy s flekčním pobybovým vzorem (ohnutí vpřed) a šikmou nebo vodorovnou osou těla přetěžují páteř a vedou k její degeneraci.

Cvičení se skládá ze sestavy 12ti základních cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které se můžete naučit na kurzech které pořádám. Na kurzech je omezený počet míst, je totiž nutné, abych měla možnost každého účastníka neustále kontrolovat, aby see naučil cviky zvládat tak, aby je pak mohl cvičit doma. Je to velice úspěšná metoda, když se provádí správně. Zpětná vazba od mých klientů, kteří prošli mým kurzem mě jen utvrzuje v dokonalosti tohoto cvičení.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Cvičí se s elastickým lanem určeným pro SM systém.

Pokud Vám čas kurzu nevyhovuje, je možné se domluvit na individuální výuce.

Cena lana 550,-Kč pro veřejnost, pro účastníky kurzu 500,-Kč

Cena kurzu:

..........

Termín kurzu: